sobota, 21 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Drukuj Email
poniedziałek, 22 kwietnia 2019 15:05

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”

(Ref. psalmu)

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam drogim parafianom i gościom wszelkiego błogosławieństwa: Prawdziwej Bożej radości i pokoju, zdrowia, powodzenia we wszelkich dziedzinach życia, spełnienia marzeń i planów. Jednocześnie dziękuję za życzenia z okazji dnia kapłańskiego i świąt wielkanocnych oraz za ofiary z okazji święcenia potraw. Dziękuję również za dary w naturze przekazane z tej okazji. Na kwiaty do grobu pańskiego zebraliśmy ponad 1 tys. złotych, a na dokończenie szkoły w Czadzie ponad 200 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

2. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas i wysiłek do przygotowania ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów po spowiedzi oraz za pomoc w posprzątaniu plebanii. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj zbieramy ofiary na uczelnie katolickie naszej diecezji.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W piątek ze względu na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

6. W sobotę o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. przeżyją swoją pierwszą spowiedź sakramentalną. Otoczmy te dzieci i ich rodziców swoją modlitwą, aby dobrze przeżyły to spotkanie z Panem Jezusem przebaczającym.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: min. dodatek „Modlitwa na każdy dzień”. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Ugodzie.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

21 – 28 kwietnia 2019

Wielkanoc

Zofia i Leon Skobel, rodzice z obojga stron, zmarli z rodziny Skobel, Radzikowskich i Stolarskich – o radość życia wiecznego