środa, 19 grudnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2018 06:23

Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.

Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”

(Mk 7, 6-7)

1. Państwu Fonsom z Zawady dziękuję, że wraz z synami reprezentowali nasz dekanat na diecezjalnych dożynkach w Gołańczy. Państwu Syrockim dziękuję za reprezentowanie w sobotę naszej parafii podczas uroczystości powitania kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników we Fordonie. Dziękuję również za uczestnictwo w ostatni piątek we Mszy św. w naszej katedrze. Dziękuję za przygotowanie dekoracji na dożynki gminne.

2. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a następnie spotkanie kręgu biblijnego. Za tydzień druga niedziela miesiąca, składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, o 17.00 zbiórka ministrantów, od 17.30 okazja do spowiedzi św., przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

4. Pragnę ogłosić, że prace remontowe zachodniej części naszego kościoła ze względu na konieczne procedury przetargowe rozpoczną się z początkiem września. Poszukujemy noclegu dla pracowników oraz możliwości wyżywienia.

5. Dzieci do chrztu proszę zgłaszać 2 miesiące przed planowanym terminem.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej zostali w ostatnim tygodniu powołani do wieczności śp. Gwidon Wolnik i śp. Renata Kaus. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

I N T E N C J E     M S Z A L N E

2 – 9 września 2018

W intencji dobrodziejów i dobroczyńców parafii