środa, 22 listopada 2017

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 04 września 2017 05:49

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie,

niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. ”

(Mt 16, 24)

1. Składam podziękowania za przygotowanie naszej świątyni na przeżywanie gminnych dożynek. Dziękuję za kolejne ofiary na cele remontowe naszej parafii złożone również na konto bankowe. Dziękuję za ofiary z poszczególnych miejscowości na Msze św. dziękczynne za tegoroczne zbiory. Szczególne podziękowania tym osobom, które te ofiary zbierali. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj przed Mszami św. pomodlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Odbędzie się także spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania. Zostaną rozdane deklaracje i i książeczki uczestnictwa w praktykach religijnych.

3. Jeszcze dzisiaj zbieramy ofiary na poszkodowanych w czasie tragicznych nawałnic. Polecam tę zbiórkę Waszej hojności.

4. Dzisiaj kończymy zbieranie ofiar na akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Cegiełki można nabywać u ministrantów.

5. Jutro na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

6. Chcę przypomnieć, że w przyszłą niedzielę nasza parafia będzie obchodziła 45-lecie swojego istnienia. Dziękujmy Panu Bogu za tę wspólnotę, w której zdążamy do Królestwa Niebieskiego. Polecajmy wszystkich, którzy ją tworzyli w przeszłości i prośmy o łaski dla wszystkich ją tworzących obecnie.

7. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składki z tej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Chcę przypomnieć, że nie będzie mnie od jutra przez prawie dwa tygodnie (od 4 do 15 września). W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. W sobotę i niedzielę 9 i 10 będzie mnie zastępował ks. Jerzy Ptach – emerytowany kapłan naszej diecezji. W nagłych sprawach duszpasterskich proszę się zwracać do ks. Wiesława Skiby z Wierzchucinka (tel. 663 844 380) lub do ks. Jarosława Dąbrowskiego z Samsieczna (tel. 502 339 949)

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: OFE do likwidacji; Szkoła w trakcie zmian; Chrzestni – trudny wybór trudne pytania; Trędowaty Chrystus; Nie ma uniwersalnych rad;

3 – 10 września 2017

Helena i Ryszard Rak – intencja od dzieci

Aleksander Jakubczak – 9 roczn. śmierci

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z prośba o potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców