piątek, 19 października 2018

Statystyka

Odsłon : 1032832

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 04 września 2017 05:49

 Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie,

niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. ”

(Mt 16, 24)1. Składam podziękowania za przygotowanie naszej świątyni na przeżywanie gminnych dożynek. Dziękuję za kolejne ofiary na cele remontowe naszej parafii złożone również na konto bankowe. Dziękuję za ofiary z poszczególnych miejscowości na Msze św. dziękczynne za tegoroczne zbiory. Szczególne podziękowania tym osobom, które te ofiary zbierali. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj przed Mszami św. pomodlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Odbędzie się także spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania. Zostaną rozdane deklaracje i i książeczki uczestnictwa w praktykach religijnych.

3. Jeszcze dzisiaj zbieramy ofiary na poszkodowanych w czasie tragicznych nawałnic. Polecam tę zbiórkę Waszej hojności.

4. Dzisiaj kończymy zbieranie ofiar na akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Cegiełki można nabywać u ministrantów.

5. Jutro na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

6. Chcę przypomnieć, że w przyszłą niedzielę nasza parafia będzie obchodziła 45-lecie swojego istnienia. Dziękujmy Panu Bogu za tę wspólnotę, w której zdążamy do Królestwa Niebieskiego. Polecajmy wszystkich, którzy ją tworzyli w przeszłości i prośmy o łaski dla wszystkich ją tworzących obecnie.

7. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składki z tej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Chcę przypomnieć, że nie będzie mnie od jutra przez prawie dwa tygodnie (od 4 do 15 września). W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. W sobotę i niedzielę 9 i 10 będzie mnie zastępował ks. Jerzy Ptach – emerytowany kapłan naszej diecezji. W nagłych sprawach duszpasterskich proszę się zwracać do ks. Wiesława Skiby z Wierzchucinka (tel. 663 844 380) lub do ks. Jarosława Dąbrowskiego z Samsieczna (tel. 502 339 949)

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: OFE do likwidacji; Szkoła w trakcie zmian; Chrzestni – trudny wybór trudne pytania; Trędowaty Chrystus; Nie ma uniwersalnych rad;

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

3 – 10 września 2017

 

 

 

 

Niedziela

3.09

8.30

Helena i Ryszard Rak – intencja od dzieci

11.00

Aleksander Jakubczak – 9 roczn. śmierci

poniedziałek

4.09

8.00

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z prośba o potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców

wtorek

5.09

 

 

środa

6.09

 

 

czwartek

7.09

 

 

piątek

8.09

 

 

sobota

9.09

16.30

Goncarzewy

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo oraz zdrowie dla Małgorzaty i Adama Filocha wraz z rodziną w 30. rocznicę ślubu

18.00

Andrzej Łęgowski – 1 roczn. śmierci

Niedziela

10.09

8.30

Marian i Henryk Bryl – 5 i 6 roczn. śmierci

11.00

Janina i Eugeniusz Walkiewicz

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 września 2017 05:51