środa, 22 listopada 2017

Ogłoszenia duszpasterskie - XXI Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 27 sierpnia 2017 12:37

Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”

(Mt 16, 13)

1. Składam podziękowania za posprzątanie naszej świątyni oraz skoszenie trawy i przycięcie żywopłotu na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.

2. Jeszcze dzisiaj i w następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na poszkodowanych w czasie tragicznych nawałnic. Polecam tę zbiórkę Waszej hojności.

3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Trwa akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Tradycyjnie można nabywać cegiełki, z których dochód pozwoli przygotować wyprawki szkolne dzieciom z najuboższych rodzin. Cegiełki można nabywać u ministrantów.

5. W czwartek obchodzimy rocznicę konsekracji naszej katedry.

6. W pierwszy piątek miesiąca udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Pragnę przypomnieć, że będzie zmieniony porządek Mszy św. w sobotę 2 września. O 16.00 będzie Msza św. w Goncarzewach, a w kościele o 17.30. Zmiana jest wymuszona przez plan dożynek gminnych. Msza św. o 17.30 będzie właśnie Mszą św. dziękczynną naszej gminy. Nie będzie za tydzień nabożeństwa wynagradzającego Matce Bożej za grzechy świata.

8. W najbliższą sobotę odbędzie się nabożeństwo za dusze czyśćcowe, które poprowadzi wspólnota św. Stanisława Papczyńskiego z Bydgoszczy. Rozpocznie się ono o godz. 20.00 i potrwa do 21.30.

9. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszami św. pomodlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Odbędzie się także spotkanie rodziców dzieci przygotowującej się do przyjęcia I Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania. Zostaną rozdane deklaracje i i książeczki uczestnictwa w praktykach religijnych.

10. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

11. Już dzisiaj pragnę ogłosić, że nie będzie mnie od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie (od 4 do 15 września). W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. W sobotę i niedzielę 9 i 10 będzie mnie zastępował ks. Jerzy Ptach – emerytowany kapłan naszej diecezji.

12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: książeczka-dodatek „Modlitwa na każdy dzień”;

13. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą św., sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Możliwość pomocy bezpośrednio przez Caritas:

I N T E N C J E    M S Z A L N E

27 sierpnia – 3 września 2017

Genowefa Krowicka

Waleria i Edwin Marach

Janina Falba, Wiktoria i Jan Nowakowscy

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marii i Edwarda w 57. rocznicę ślubu

Krystyna i Zbigniew Malak

Franciszek, Bogdan i Felicja Marach

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i tegoroczne zbiory od mieszkańców Goncarzewa

Z podziękowaniem Panu Bogu za tegoroczne plony oraz otrzymane łaski – intencja od mieszkańców gminy Sicienko

Helena i Ryszard Rak – intencja od dzieci